Sitemizi Nasıl Buldunuz ?
100
0
0
Oy kullandığınız için teşekkürler.
Sitemizi Nasıl Buldunuz ?
Toplam 5 Oy Kullanıldı
Cumartesi, 16 Aralık 2017
.
33
sanliurfa
.
chevron_left chevron_right
3. Sayfa

Siverek İlçesinde yaz Kur'an kursları başladı

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde 2016-207 eğitim ve öğretim yılının sona ermesiyle birlikte, öğrenciler, Kur’an-ı Kerim öğrenmek amacıyla diyanet tarafından açılan cami Kur’an kurslarına kayıt yaptırarak, yaz kuran kursu eğitimlerine başladı.

348 Toplam Gösterim
Siverek İlçesinde yaz Kur'an kursları başladı

Siverek İlçesine bağlı Hayriye mahallesinde bulunan Hayriye camisinde müezzini Nevroz Tuğal, "Bu yıl yaz Kur’an kursuna büyük bir ilgi var, ilk kayıtlarımızı aldık, şimdiye kadar yaklaşık 170 öğrenci kaydını aldık ve eğitime başladık. Bu sayımız ileri ki günlerde daha fazla olmasını bekliyoruz” dedi. Üç yıldır yaz Kur’an kursuna geldiğini belirten Selçuk Bardakçı, "İki gündür yaz kursu açılmış, bende her yıl gelerek bilgilerimi pekiştirip daha fazla şey öğreniyorum. Kur’anı artık rahatça okumayı öğrendim, Peygamberimizin hayatını öğrendim. Allah'a çok şükür çok mutluyum" ifadelerini kullandı.

Okulların tatile girmesiyle birlikte Kur’an kursuna geldiğini söyleyen Remziye Baykan, "Camiye gelerek dinimizi daha güzel bir şekilde öğreniyoruz. Hocalarımız bize Kelime-i Şahadet'i, elifbayı öğretiyor. Elifba dana sonra inşallah Kur’an’a geçeceğiz" ifadelerini kullandı. Konu hakkında açıklama yapan Siverek Müftüsü Burhan Barut, "Yorucu bir eğitim ve öğretimin ardından, çocuklarımızın yaz tatiline girmiş bulunmakta, öğrencilerimizin de dinlenmeye hakları var, ama çocuklarımızın günün belirli saatlerinde başıboş gezmemeleri, kötü arkadaş ortamlarında bulunmamaları açısında yaz Kur’an Kursları önemlidir. Çünkü bu kurslar sayesinde öğrencilerimizde bir manevi hava oluşur, hem dinlerini öğrenirler, hem de değişik bir ortamla karşılaşırlar. Bu kurslar sayesinde camilerimizin fonksiyonlarını, cami cemaat adabını ve bunun gibi birçok şeyi de öğrenmiş oluyorlar. Bu bakımdan tüm velilerimiz çocuklarını güvenli bir şekilde Cami kurslarına gönderebilir" diye konuştu.

Müftü Burhan Barut, yaz Kur’an kursu kayıtlarının tüm camilerde Haziran ayının 18. gününe kadar devam edeceği belirtti.

Etiketler:
VİDEO GALERİ
Emoji ile tepki ver!
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • DAHA FAZLA SONUÇ YÜKLE