Sitemizi Nasıl Buldunuz ?
100
0
0
Oy kullandığınız için teşekkürler.
Sitemizi Nasıl Buldunuz ?
Toplam 5 Oy Kullanıldı
Çarşamba, 24 Ocak 2018
.
.
chevron_left chevron_right
Ekonomi

Kosovalı iş adamları ATO’yu ziyaret etti

Ankara Ticaret Odası (ATO) Başkan Yardımcısı Mustafa Deryal, Kosova ve Türkiye’nin kültürel, tarihi birçok ortak noktada buluştuğunu belirterek, “6 yüzyıl geriye gittiğimiz zaman biz aynı toprakların insanlarıyız. Kültürel değerlerde geçmişimizde hep beraberiz bir problemimiz yok ama bunları ekonomik ve ticari anlamda geliştirmemiz lazım” dedi.

514 Toplam Gösterim
Kosovalı iş adamları ATO’yu ziyaret etti

Avrasya Ekonomik İlişkiler Derneği (EkoAvrasya) ile Prizren Business Forum delegesi iş adamları "Türkiye-Kosova İş Adamları Toplantısı" uygulaması kapsamında ATO’ya ziyarette bulundu. ATO Başkanı Deryal, Kosova Cumhurbaşkanı Haşim Taçi’yi ATO Meclisi’nde ağırladıklarını hatırlatarak, “Birbirimize daha çok destek olup güçlendirmemiz lazım. Bu konuyla alakalı ATO olarak sizlerle iş birliği gerçekleştirmekten büyük haysiyet ve heyecan duyarız. Bu gönül ve ticaret kapısı sizin amacıyla her vakit açıktır. ATO yöneticileri olarak Ankara ticaretini yönlendirmek, kolaylaştırmaya ve dışarıya açmakla alakalı gayret ortamındayiz. Gönül coğrafyamızda yaşam sürdüren insanlarla daha çok birlik, ticaret ortamında olmayı istek ederiz. İş birliğimizi geliştirelim” açıklamasında bulundu.
Deryal, Kosova ile ticaretin geliştirilmesi gerektiğine ilgi çekerek, “6 asır geriye gittiğimiz vakit biz aynı toprakların insanlarıyız. Kültürel değerlerde geçmişimizde hep beraberiz bir problemimiz yok ama bunları ekonomik ve ticari anlamda geliştirmemiz lazım” ifadelerini kullandı.
Buş: “Kosova yurt Türkiye anayurt”
Ziyarette konuşan Business Forum Prizren Genel Koordinatörü Levent Buş ise Kosova’nın genç bir ülke olduğunu ve bu sayede hareketli ve süratli bir şekilde kalkınmayı istediklerini belirtti. Temel hedeflerinin Kosova’yı en iyi şekilde temsil edip, kalkındırmak olduğunu altını çizen Buş, “Elimizden geldiği kadar Türkiye’ye her türlü desteğe açığız. Orada bir soydaşınız var. Orası yurtımız burası anayurtımız” mesajını verdi.

Etiketler:
VİDEO GALERİ
Emoji ile tepki ver!
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • DAHA FAZLA SONUÇ YÜKLE