Sitemizi Nasıl Buldunuz ?
100
0
0
Oy kullandığınız için teşekkürler.
Sitemizi Nasıl Buldunuz ?
Toplam 5 Oy Kullanıldı
Cumartesi, 16 Aralık 2017
.
33
sanliurfa
.
chevron_left chevron_right
Gündem

Milli Birlik Yürüyüşüne Harran'dan Tam Destek

Harran İlçesinde 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri binlerce kişinin katılımıyla gerçekleştirildi.

175 Toplam Gösterim
Milli Birlik Yürüyüşüne Harran'dan Tam Destek

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında tüm Türkiye’de olduğu gibi Harran’da da o kara gecenin birinci yıl dönümünde gerçekleşti.

Askerin, polisin, vatandaşın kolkola girerek yürüdüğü Harran ilçesinde tarihi bir güne imza atıldı. Milli Birlik yürüyüşüne Harran'dan tam destek gelen ve Binlerce Harranlının katılımıyla birlikte başlayan kortej yürüyüşünde Harran Belediyesi tarafından özel olarak yaptırılan 30 metrelik iki Türk bayrağını yan yana açılarak 60 metrelik bayrakla gövde gösterisi yapıldı.

Harran Belediyesi tarafından 15 Temmuz şehitleri anısına düzenlenen Milli Birlik yürüyüşü Harran İlçe Emniyet Müdürlüğü önünden saat 18.00’da başladı. Binlerce vatandaşın katıldığı yürüyüşte şehitler anılırken, hain darbe girişimde bulunanlara ise lanet okundu.

Harran Belediye Başkanı Mehmet Özyavuz beraberinde Harran Kaymakamı Temel Ayca, Jandarma Komutanı Murat Uyanık , Cumhuriyet Savcıları Çınar Bulut ve Yunus Tunç, Emniyet Müdürü Kemal Atıl Şen, STK temsilcileri, muhtarlar ve yediden yetmişe tüm Harran halkı ile tek vücut Milli Birlik yürüyüşüne öncülük etti.

Başkan Özyavuz, 15 Temmuz şehitleri ve gazileri başta olmak üzere milletin canı pahasına milli iradeyi korumasını unutturmayacaklarını belirterek, “Geçen yıl tam da bugün Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısıyla, çok karanlık bir geceyi şehadet şerbeti içerek aydınlatan milletin fertleri olarak, yine Cumhurbaşkanımızın çağrısıyla daha da aydınlık bir Türkiye’de yine meydanlardayız. 15 Temmuz’u itibarsızlaştırmak isteyenler oldu. Ancak görüyoruzki milyonlarca vatandaşımız şehitleri için, vatanı için, bayrağı için yine meydanları doldurarak en güzel cevabı verdi” dedi.
Hayati Harrani Camisi önünde son bulan yürüyüşte vatandaşlar, şehitler için dualar ettikten sonra akşam namazını topluca kıldı. Namazın ardından vatandaşlara Harran Belediyesi tarafından akşam yemeği verildi. Harran Belediyesinin düzenlediği 15 Temmuz Şehitlerini Anma Futbol Turnuvası final müsabakasının da yapıldığı etkinliklerde, tüm Türkiye ile aynı anda sela okundu. Etkinlikler sabaha kadar demokrasi nöbeti tutularak sürdürülecek.

VİDEO GALERİ
Emoji ile tepki ver!
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • DAHA FAZLA SONUÇ YÜKLE